In vitro oplodnja u Turskoj

cijena vantjelesne oplodnje e1616166019275 1
Napisao Kevin

IVF (in vitro fertilizacija) je tehnika potpomognute oplodnje u Turskoj koja ima za cilj liječenje neplodnosti oplodnjom izvan tijela žene i prijenosom jednog ili više embrija u maternicu.

NajboljeKlinike.com informira vas o in vitro oplodnji u Turskoj i pomaže vam da rezervirate operaciju kod kvalificirani kirurzi . Ovaj sadržaj služi samo u informativne svrhe i nije namijenjen zamjeni savjeta zdravstvenog radnika.

Koja je cijena in vitro oplodnje u Turskoj?

Prosječna cijena vantjelesne oplodnje u Turskoj u Istanbulu je 2200 eura. Ovisno o potrebama, cijena može varirati od 2000 eura do 2700 eura.

Intervencija Cijena Turska
In vitro oplodnja 2200 eura

Poteškoće s razmnožavanjem navode mnoge parove da pribjegnu PMA (medicinski potpomognutoj oplodnji) kako bi ispunili svoju želju da imaju dijete. Previsoke cijene u Europi, kao i kašnjenja koja se i dalje produljuju, tjeraju buduće roditelje da traže brža i pristupačnija rješenja .

Danas im je IVF u Turskoj (in vitro oplodnja) prioritet, zahvaljujući svojim neospornim prednostima.

Što je in vitro oplodnja?

In vitro oplodnja u Turskoj (IVF) koristi se za liječenje neplodnosti u Turskoj. Ovo je pomoćna tehnologija koja omogućuje neplodnim parovima da postanu roditelji zdravog djeteta. Turske IVF klinike poznate su diljem svijeta po svojim besprijekornim uslugama i visokom standardu liječenja neplodnosti.

Zašto odabrati IVF u Turskoj?

Razlozi su višestruki:

  • Turski liječnici rade u modernim infrastrukturama, a stope uspješnosti dosežu 75%;
  • U Turskoj postoji više od 140 klinika koje se bave IVF-om, posebice u Istanbulu, Ankari, Izmiru i Antaliji;
  • Oprema najnovije generacije i poštujući zdravstvene i sigurnosne standarde, imaju ISO 9001 certifikat i JCI (Joint Commission International) akreditaciju;
  • Vrlo brzo vrijeme obrade. Nekoliko tjedana u usporedbi s prosjekom od godinu i pol u Europi;
  • Administrativne formalnosti nisu jako restriktivne, jer ostaju iste kao i za turiste;
  • Troškovi IVF-a u Turskoj 60% jeftiniji nego u Europi.

Stopa uspješnosti IVF-a u Turskoj

Uspješnost prirodnog oplodnje je 25% za mladi par između 20 i 30 godina. Čini se da je prosječna stopa uspješnosti IVF-a u Europi niža, s 20,3% po pokušaju.

U Turskoj prikazana stopa uspjeha je:

  • 40 do 50% za parove ispod 40 godina, do 65% i čak 71% za žene ispod 35 godina;
  • 25 do 30% za parove starije od 40 godina, do 54% za žene između 40 i 45 godina.

Koji IVF u Turskoj odabrati?

Postoje različiti PMA postupci. Na liječniku je da odabere metodu koja je za vas prikladna na temelju dobnih kriterija, kao i rezultata pretraga koje procjenjuju uzroke neplodnosti para.

Za koga je IVF?

IVF u Turskoj vrlo je učinkovit medicinski odgovor na probleme neplodnosti kod žena starijih od 40 godina i/ili s određenim karakteristikama: smanjena funkcionalnost jajnika, oštećeni ili začepljeni jajovodi, miomi maternice, polipi maternice itd. IVF također omogućuje kompenzaciju slabosti ili nedostatnosti očeve sperme.

Kao i svugdje drugdje, IVF-om u Turskoj – ali i svim drugim procesima potpomognute oplodnje – upravlja multidisciplinarni tim liječnika koji čine ginekolog, ali i psiholog, embriolog, osoblje specijalizirano za biomedicinu i naravno tim medicinskih sestara i njegovateljima.

Koncept IVF-a

“In vitro” na latinskom znači “u čaši”, odnosno “u epruveti” za oplodnju. Zbog toga su prvi porodi nakon IVF-a smatrani “bebama iz epruvete”. Koncept se sastoji od reprodukcije u laboratoriju procesa oplodnje “in vivo”, dakle “unutar živih bića”.

Kako bi povećao šanse za uspjeh, liječnik prikuplja nekoliko ženskih spolnih stanica – jajnih stanica – nakon hormonskog liječenja. Namijenjen za stimulaciju jajnika, pomaže povećati proizvodnju jajnih stanica. Istovremeno, kada dođe vrijeme, budući otac prikuplja svoju spermu (muške spolne stanice) samozadovoljavanjem u prostorijama klinike.

Oocite se stavljaju u inkubator koji se naziva Petrijeva zdjelica, okružen s otprilike 100 000 spermija. Ovo okruženje reproducira prirodne temperaturne uvjete, kao i prisutnost i tlak kisika i ugljičnog dioksida. Kamera omogućuje praćenje međudjelovanja spolnih stanica, a time i njihove evolucije.

Nakon jednog dana liječnici utvrđuju koja su jajašca oplođena. U inkubatoru moraju ostati 2 do 5 dana, prije implantacije u maternicu, kada embriolog procijeni optimalan trenutak.

Pročitajte našu datoteku: IVF PGD s odabirom spola djeteta u Turskoj

Druge metode medicinski potpomognute oplodnje

Kako se turska medicina razvija na samom vrhu istraživanja, svi PMA procesi mogući su u Turskoj.

Intracitoplazmatska injekcija spermija — ICSI

Intracitoplazmatska injekcija spermija posebno je namijenjena očevima koji pate od nedovoljne proizvodnje sperme i/ili smanjene pokretljivosti.

Injekcija se odvija pod snažnim mikroskopom. Embriolog reproducira prirodni prodor spermija u citoplazmu koja okružuje kromosome jajne stanice. Da bi to učinio, mora proći kroz folikularne stanice, zona pellucida, zatim kroz plazma membranu koja štiti jajašce. Muška spolna stanica odabrana je među najboljim elementima kako bi se povećale šanse za uspjeh.

Povećana injekcija sperme — IMSI

Poboljšano ubrizgavanje sperme naziva se i bodovna intracitoplazmatska injekcija sperme (SICSI). Najnovija metoda PMA, čak je učinkovitija od ICSI za očeve koji pate od ozbiljnog oštećenja sperme. Radi na istom principu, s još snažnijim mikroskopom, zahvaljujući kojem se spermija može još strože selektirati.

IMSI omogućuje isključivanje spermija čije glave imaju vakuole. Doista, ovi sićušni krateri znak su previše fragmentirane DNK koja ometa život embrija.

Intrauterina inseminacija — IUI

Intrauterina inseminacija ne prolazi kroz fazu in vitro oplodnje, već se injekcija provodi izravno u maternicu. Spermatozoidi se biraju, zatim ubrizgavaju u idealno vrijeme za uspješnu oplodnju.

Ova tehnika uglavnom je namijenjena ženama mlađim od 35 godina, jer nakon te dobi njezina uspješnost pada na manje od 12%.

Kako se provodi IVF u Turskoj?

IVF u Turskoj odvija se u nekoliko faza.

1 — Testovi prije IVF-a u Turskoj

Prva zadaća liječnika je utvrditi uzroke neplodnosti, posebice odrediti najrelevantniju metodu potpomognute oplodnje. Ovisno o rezultatima različitih pretraga, liječnik može uz određenu dijetu propisati liječenje lijekovima.

Test za procjenu sperme

Test za procjenu sperme omogućuje utvrđivanje moguće odgovornosti očeve sperme za sprječavanje trudnoće žene. Analize imaju za cilj procijeniti gustoću spermija, kao i njihovu pokretljivost.

Test progesterona

Progesteron je bitan hormon za zdravo odvijanje trudnoće. Test osigurava njegovu proizvodnju tijekom druge polovice menstrualnog ciklusa nakon ovulacije.

Test prolaktina

Prolaktin je bitan hormon za proizvodnju mlijeka. S druge strane, ako ga ima u prevelikoj količini, otežava formiranje ploda.

Test rezerve jajnika

Test rezerve jajnika sastoji se od uzimanja krvi za analizu hormona, kako bi se procijenio broj jajnih stanica koje proizvode jajnici.

Ispitivanje prohodnosti jajovoda

Test prohodnosti jajovoda fokusiran je na prohodnost jajovoda koji se pregledava tijekom ultrazvuka.

Testovi probira zaraznih bolesti

Konačno, probir na razne zarazne bolesti je neophodan kako bi se izbjegle sve komplikacije za majku i dijete. To uključuje otkrivanje hepatitisa B, rubeole, klamidije, vodenih kozica ili HIV-a.

2 — Stimulacija jajnika

Stimulacija jajnika pomaže organima da proizvedu više jajnih stanica, umjesto obično samo jedne. Liječenje se mora provoditi od početka menstrualnog ciklusa do datuma uzimanja jajašca.

3 — Vađenje jajašca

Uzimanje jajnih stanica odvija se 36 sati nakon injekcije GnRH ili hCG hormona, tijekom ovulacije. Provodi se kroz rodnicu, pod kontrolom ultrazvuka koji vodi liječnik, a traje u prosjeku četvrt sata.

Ginekolog uzima folikularnu tekućinu koju povjerava biologu koji ekstrahira jajne stanice, prije nego ih stavi u inkubator.

4 — Osjemenjivanje

Spermiji se stavljaju u inkubator. U slučaju ICSI ili IMSI koristi se samo muška gameta koja se izravno uvodi u oocitu.

5 — Prijenos embrija

Nakon 2 do 5 dana embriolog vadi embrije dobivene izvantjelesnom oplodnjom. Broj prenesenih embrija ovisi o izboru roditelja, do tri embrija. Embriji koji nisu implantirani mogu se zamrznuti ili vitrificirati i pohraniti u tekućem dušiku na -196°C. Roditelji doista mogu razmotriti novi transfer, u slučaju neuspjeha ili za novu trudnoću.

6 — Trudnoća

Trudnoća se vraća u normalu. U dva tjedna nakon prijenosa embrija, jedan ili više njih će se izleći i ući u sluznicu maternice. Test krvi tada potvrđuje uspjeh procesa.

Tada se trudnici propisuje liječenje koje traje do osmog tjedna trudnoće. Tijekom cijele trudnoće buduća majka će biti podvrgnuta krvnim pretragama i ultrazvuku koji potvrđuju dobar razvoj ploda.

Ako trudnoća ne uspije, hormonsko liječenje se prekida. Na ginekologu je da odredi datum nove implantacije pomoću zamrznutih ili vitrificiranih prekobrojnih embrija.


Ako imate poteškoća s odabirom, možemo vas podržati u uspjehu vaše intervencije , i to po smanjenoj cijeni.

Iskoristite BESPLATNU evaluaciju!

Na jednostavan zahtjev i
bez ikakve obveze s vaše strane.

100% besplatno savjetovanje. Analiziramo vašu situaciju, vaše potrebe i očekivanja. Procjenjujemo potreban budžet za: let + hotel + taksi + tretman.

U svakom trenutku imate potpunu kontrolu nad poduzetim procesom. Potpuni mir.


o autoru

Kevin

Ja sam Kevin, osnivač stranice. Moje osobno putovanje pomoglo mi je da shvatim koliko je važno biti dobro informiran prije kozmetičkog, stomatološkog, frizerskog ili reproduktivnog zahvata. Danas želim pomoći onima koji razmišljaju o medicinskom putovanju, nudeći im informacije o zahvatima, njihovim troškovima, pripremi i postoperativnom praćenju. Iako su moji članci napisani s velikom pažnjom, oni ni na koji način ne zamjenjuju personalizirane savjete zdravstvenog radnika. Pozivam vas da otkrijete moju priču kako biste bolje razumjeli moj pristup.


‍👩‍⚕ DOBITI CITAT ➡️