Liječenje Alzheimerove bolesti u Turskoj

Razmišljate li o liječenju Alzheimerove bolesti u Turskoj? Ovaj ultimativni vodič sadrži sve što trebate znati o postupku, oporavku i troškovima u Istanbulu. Zatražite ponudu i dobijte najbolju cijenu za uspješnu terapiju u Turskoj.

NajboljeKlinike.com informira vas o liječenju Alzheimerove bolesti u Turskoj i pomaže vam rezervirati operaciju kod kvalificiranih turskih kirurga. Ovaj sadržaj služi samo u informativne svrhe i nije namijenjen zamjeni savjeta zdravstvenog radnika.

Koliko košta liječenje Alzheimerove bolesti u Turskoj

Prosječna cijena dijagnostičke obrade i liječenja Alzheimerove bolesti iznosi oko 6800 eura u Istanbulu. Cijena varira od jedne ustanove do druge. Za pacijenta s Alzheimerovom bolešću cijena neuroloških konzultacija varira između 120 i 150 eura u Istanbulu.

Specijalizirane konzultacije120 eura
MRI mozga650 eura
CT skeniranje500 eura
Elektroencefalografija250 eura
Terapija matičnim stanicama5500 eura
Duboka stimulacija mozga25.000 eura

Uvod

Alzheimerova bolest je bolest mozga koja pogađa milijune ljudi diljem svijeta, čineći svakodnevni život pacijentima i onima oko njih sve težim.

Rano liječenje ove bolesti ključno je za usporavanje napredovanja ove vrste demencije i poboljšanje kvalitete života oboljelih pacijenata.

Sa svojom vrhunskom medicinskom infrastrukturom, konkurentnim cijenama i međunarodno priznatom stručnošću, Turska se nameće kao odredište izbora za liječenje Alzheimerove bolesti.

Što je Alzheimerova bolest?

Alzheimerova bolest rezultira progresivnom degeneracijom neurona. Ova neurodegenerativna bolest najprije zahvaća neurone hipokampusa, moždane strukture bitne za pamćenje i učenje, smještene u temporalnom režnju.

Degeneracija koja se pripisuje Alzheimerovoj bolesti pripisuje se modifikaciji dviju molekula mozga:

  • Amiloid beta peptid, abnormalnim nakupljanjem, stvara izgled amiloidnih plakova, toksičnih za živčane stanice.
  • Tamo tau protein: modificiran, dezorganizira i napada neurone štetnim filamentima.

Prema Institutu Pasteur, sama Alzheimerova bolest predstavlja 70% pacijenata s demencijom.

Ova bolest uglavnom pogađa starije osobe (65 i više godina), pri čemu su žene značajno češće od muškaraca. Međutim, nije neuobičajeno da se pacijentima dijagnoza postavi u mlađoj dobi.

Kratkoročno pamćenje je prvo na udaru Alzheimerove bolesti.

S druge strane, u uznapredovalom stadiju, bolest koja se proširila cijelim mozgom, utječe na druge kognitivne funkcije povezane s jezikom, učenjem ili čak rasuđivanjem.

Tjelesni pad koji dovodi do invaliditeta, ovisnosti i značajnih psihijatrijskih simptoma zahtijeva sveobuhvatnu medicinsku skrb.

Pročitajte našu datoteku egzosomska terapija u Turskoj.

Koji su znakovi rane Alzheimerove bolesti?

Prvi znakovi Alzheimerove bolesti, često suptilni, mogu se pripisati normalnom starenju osobe.

Međutim, evo nekoliko sugestivnih znakova:

  • Problemi s pamćenjem kao što je zaboravljanje nedavnih informacija ili važnih događaja, traženje jednostavnih riječi;
  • Poteškoće u planiranju ili upravljanju određenim poznatim zadacima ili rješavanju problema;
  • Gubitak orijentacije (prostora i/ili vremena), kao što je gubljenje na poznatim mjestima;
  • Promjene raspoloženja ili ponašanja (razdražljivost, tjeskoba, depresija).

Ako se ovi simptomi pojave i uzrokuju razne svakodnevne probleme, važno je konzultirati se sa zdravstvenim djelatnikom radi temeljite procjene.

Pročitajte našu datoteku transplantacija pluća u Istanbulu.

Koja su 3 stadija Alzheimerove bolesti?

Budući da je Alzheimerova bolest degenerativni poremećaj, simptomi se razvijaju i umnožavaju tijekom vremena, kako se stanje pogoršava.

Razvoj ovog oblika demencije, koji se dijeli u tri faze, karakteriziraju različiti simptomi:

  • Blago oštećenje: zahvaćeno je samo područje mozga koje upravlja kratkoročnim pamćenjem. Ova rana faza rezultira sve češćim zaboravljanjem;
  • Umjereno oštećenje: zahvaćena su različita područja mozga. Ova međufaza obilježena je gubitkom autonomije i pacijentovim poteškoćama u prepoznavanju voljenih osoba;
  • Teško oštećenje: lezije mozga su višestruke i opsežne. Ovu terminalnu fazu karakteriziraju jezični poremećaji, potpuni gubitak autonomije bolesnika i njegovog pamćenja, pojava halucinacija.

Očito je da se simptomi razlikuju od jedne do druge bolesne osobe, s manifestacijama koje se kod nekih mogu preklapati ili biti izraženije.

Pročitajte našu datoteku terapija matičnim stanicama u Turskoj.

Koji test za otkrivanje Alzheimerove bolesti u Turskoj?

Nažalost, ne postoji pouzdan test za rano otkrivanje Alzheimerove bolesti.

Tijekom neuroloških konzultacija popraćenih fizičkim i psihičkim pregledom, specijalist ispituje pacijenta i osobe oko njega. To mu omogućuje eventualno isključivanje drugih uzroka koji bi mogli uzrokovati navedene simptome. Istovremeno prikuplja anamnezu (osobnu i obiteljsku) pacijenta.

Probir za Alzheimerovu bolest zatim uključuje nekoliko testova:

  • THEneuropsihološki pregledi: omogućuju procjenu određenih neuroloških funkcija (pamćenje, obavljanje jednostavnih zadataka, refleksi itd.) i otkrivanje kognitivnih poremećaja;
  • Biološke analize: krvni test i lumbalna punkcija omogućuju mjerenje markera (beta-amiloid i tau proteini);
  • EEG(elektroencefalogram); omogućuje dijagnosticiranje demencije Alzheimerovog tipa;
  • Medicinsko snimanje: CT skeniranje (skener ili tomografija), MRI (magnetska rezonancija): omogućuje lociranje senilnih plakova (amiloidnih plakova) i dijagnosticiranje ili procjenu slučaja Alzheimerove bolesti.

Liječenje Alzheimerove bolesti u Turskoj

Modalitete liječenja definira neurolog prema različitim kriterijima: dobi bolesnika; njegove druge patologije; više ili manje uznapredovalom stadiju bolesti.

Trenutačno ne postoji liječenje ili operacija koja može izliječiti pacijente s Alzheimerom. Međutim, mogu se primijeniti različite terapijske radnje kako bi se zaustavio proces:

  • Medicinski tretman: ovo ima za cilj smanjiti ili čak ukloniti simptome, ali i usporiti napredovanje patologije.

Liječnik može propisati jedan od 4 lijeka koji su trenutno dostupni na tržištu: donepezil, rivastigmin, galantamin (inhibitori acetilkolinesteraze) i memantin.

  • Transkranijalna pulsna stimulacija(TPS): ublažava simptome, poboljšava kognitivne sposobnosti i usporava progresiju bolesti kod bolesnika s blagom do srednje teškom bolešću.
  • Psihijatrijska terapija: ima za cilj smanjenje poremećaja u ponašanju uzimajući u obzir utjecaj bolesti na psihičkoj razini;
  • Rehabilitacijska terapija: omogućuje da se funkcionalni kapaciteti očuvaju što je duže moguće.
  • Postavljanje aktivnostitjelesne i psihičke za poboljšanje kvalitete života bolesnika i onih oko njih.

Liječenje Alzheimerove bolesti zahtijeva redovito praćenje bolesnika od strane medicinske struke. To omogućuje prilagodbu liječenja u slučaju nuspojava uz praćenje napredovanja pacijenta ili evolucije bolesti.

Koje su najbolje bolnice u Istanbulu za liječenje Alzheimerove bolesti?

Šira regija Istanbula, koja se proteže preko legendarnog Bosporskog tjesnaca, dom je mnogih ustanova poznatih po liječenju Alzheimerove bolesti.

Neki su širom svijeta prepoznati po svojoj visokokvalitetnoj njezi i najsuvremenijim tehnologijama.

Među njima možemo između ostalog navesti:

  • Memorijalna bolnica Şişli ;
  • Bolnica za mozak NPISTANBUL ;
  • Interkontinentalna bolnica Hisar ;
  • Sveučilišna bolnica Medipol Mega ;
  • Bolnice Florence Nightingale.

Zašto odabrati Istanbul za liječenje Alzheimerove bolesti?

Zbog svog položaja između Europe i Azije, Istanbul je popularno odredište medicinskog turizma.

Odabir renomirane bolnice u Istanbulu za liječenje Alzheimerove bolesti omogućuje vam vrhunsku medicinsku skrb po pristupačnijoj cijeni nego u mnogim drugim zemljama.

Većina zdravstvenih ustanova u Istanbulu međunarodno je certificirana od strane JCI (Joint Commission International) ili akreditirana prema ISO standardima. Time jamče visoku kvalitetu skrbi i sigurnost pacijenata.

Ove bolnice i klinike koncentriraju specijalizirane vještine i opremu najnovije generacije, a istovremeno nude personaliziranu i učinkovitu skrb.

Osim toga, kako bi ograničili putovanja za svoje međunarodne pacijente, neki neurolozi čak nude video konzultacije.

Nadalje, drevni Carigrad nudi medicinskim putnicima i njihovim njegovateljima bogato i raznoliko iskustvo. U ovoj metropoli u kojoj se spajaju povijest i modernost, putovanje je olakšano brojnim mogućnostima gradskog prijevoza.

Sa svojom umjerenom klimom i blizinom mora, Istanbul nudi umirujuće i revitalizirajuće okruženje za oboljele i njihove voljene koji traže kvalitetnu medicinsku skrb.

Ovaj obalni grad nudi širok izbor mogućnosti smještaja, od luksuznih hotela do pristupačnih apartmana, omogućujući svakome da pronađe mjesto koje odgovara njegovim potrebama i budžetu tijekom medicinskog putovanja.

Iskoristite BESPLATNU evaluaciju!

Na jednostavan zahtjev i
bez ikakve obveze s vaše strane.

100% besplatno savjetovanje. Analiziramo vašu situaciju, vaše potrebe i očekivanja. Procjenjujemo potreban budžet za: let + hotel + taksi + tretman.

U svakom trenutku imate potpunu kontrolu nad poduzetim procesom. Potpuni mir.


Često postavljana pitanja o Alzheimerovoj bolesti u Turskoj

Kako spriječiti Alzheimerovu bolest?

Usvajanje najzdravijeg načina života (uravnotežena i kvalitetna prehrana, redovite sportske i kognitivne aktivnosti) i društveno uključivanje glavni su savjeti za smanjenje rizika od razvoja Alzheimerove bolesti.

Koji su novi tretmani za Alzheimerovu bolest?

Lecanemab© (već se prodaje u Sjedinjenim Američkim Državama) i Donanemab© su prvi tretmani koji zaustavljaju napredovanje Alzheimerove bolesti. Njihovo odobrenje za stavljanje u promet od strane Europske agencije za lijekove trebalo bi biti odobreno 2024. godine.

Koliko dugo živi osoba s Alzheimerovom bolešću?

Kao i svako ozbiljno stanje, Alzheimerova bolest skraćuje životni vijek oboljelih pacijenata. U prosjeku se procjenjuje između 8 i 20 godina, ali ovisi prije svega o ukupnom zdravstvenom stanju bolesnika i njegovoj njezi.

Napreduje li Alzheimerova bolest brzo?

Napredovanje Alzheimerove bolesti razlikuje se od osobe do osobe. No, na to utječe dob u kojoj se pojavljuju prvi simptomi. Alzheimerova bolest koja se dobije u dobi od 65 godina općenito se razvija upola brže nego kada se pojavi u dobi od 70 godina.

Kako usporiti napredovanje Alzheimerove bolesti?

Ako lijekovi pomažu odgoditi napredovanje bolesti, okolina bolesnika također igra presudnu ulogu. Ova praktična i emocionalna podrška, u kombinaciji s redovitim stimulativnim aktivnostima, pomaže usporiti napredovanje bolesti i očuvati autonomiju bolesnika.

Možemo li izliječiti Alzheimerovu bolest?

Trenutačno ne postoji lijek za Alzheimerovu bolest. Postojeći lijekovi imaju za cilj ublažiti simptome i usporiti napredovanje ove patologije ili je čak poništiti. Istraživanja su u tijeku kako bi se pronašli učinkovitiji tretmani.

o autoru

Kevin

Ja sam Kevin, osnivač stranice. Moje osobno putovanje pomoglo mi je da shvatim koliko je važno biti dobro informiran prije kozmetičkog, stomatološkog, frizerskog ili reproduktivnog zahvata. Danas želim pomoći onima koji razmišljaju o medicinskom putovanju, nudeći im informacije o zahvatima, njihovim troškovima, pripremi i postoperativnom praćenju. Iako su moji članci napisani s velikom pažnjom, oni ni na koji način ne zamjenjuju personalizirane savjete zdravstvenog radnika. Pozivam vas da otkrijete moju priču kako biste bolje razumjeli moj pristup.


‍👩‍⚕ DOBITI CITAT ➡️