Transplantacija koštane srži u Turskoj

Razmišljate li o transplantaciji koštane srži u Turskoj? Sve što trebate znati o transplantaciji koštane srži u Istanbulu: postupak, troškovi, oporavak. Dobijte besplatnu ponudu za uspješno liječenje u Istanbulu.

NajboljeKlinike.com informira vas o transplantaciji koštane srži u Turskoj i pomaže vam rezervirati operaciju kod kvalificiranih turskih kirurga . Ovaj sadržaj služi samo u informativne svrhe i nije namijenjen zamjeni savjeta zdravstvenog radnika.

Table of content
 [show]

    Koliko košta transplantacija koštane srži u Turskoj?

    Autologna transplantacija koštane srži jeftinija je od alogene transplantacije, koja zahtijeva pronalazak donora i veći broj pretraga.

    Zbog toga, ovisno o vrsti presađivanja koštane srži, cijena ovog tretmana varira između 25.000 i 65.000 €. Izvan Indije, Turska je najjeftinija europska zemlja za transplantaciju koštane srži, do tri puta jeftinije nego u Europi.

    Transplantacija koštane srži u TurskojOd 25.000 €

    Uvod

    Transplantacija koštane srži vitalan je medicinski postupak za mnoge pacijente koji boluju od teških bolesti kao što su leukemija (rak krvi), drugi oblici raka ili određene nasljedne patologije.

    Kada drugi tretmani ne dovedu do očekivanog izlječenja, transplantacija koštane srži (BMT) ponekad je jedina šansa za spas pacijenta.

    Ovaj postupak, čiji je cilj zamjena matičnih stanica pacijenata, vjerojatno onih zdravih donora , tiče se više od 50 000 pacijenata godišnje u cijelom svijetu, uključujući 32 000 u Europi.

    Opremljena najboljim pristupačnim tehnologijama transplantacije , Turska prima pacijente iz cijelog svijeta, nudeći im, tijekom medicinskog putovanja, dodatnu nadu u oporavak.

    Što je transplantacija koštane srži?

    Koštana srž je meka, spužvasta tvar koja se nalazi unutar kostiju . Bijelu koštanu srž razlikujemo od crvene koštane srži.

    Potonji, sastavljen od hematopoetskih matičnih stanica, proizvodi različite krvne stanice neophodne za pravilno funkcioniranje tijela (bijele krvne stanice, crvene krvne stanice, krvne pločice).

    Kada koštana srž ne funkcionira ispravno zbog bolesti poput leukemije ili aplastične anemije, može biti potrebna transplantacija koštane srži (ili transplantacija matičnih stanica ili transplantacija hematopoetskih stanica).

    Proces omogućuje zamjenu bolesne ili oštećene koštane srži zdravim stanicama samog pacijenta, kompatibilnog i zdravog donora ili čak iz pupkovine.

    Cilj ove intervencije je uspostaviti normalnu proizvodnju krvnih stanica i ojačati imunološki sustav pacijenta.

    Koja bolest zahtijeva transplantaciju koštane srži?

    Transplantacija koštane srži namijenjena je pacijentima koji boluju od težih bolesti krvnog sustava i nekih vrsta raka. Namijenjen je muškarcima i ženama, kao i djeci.

    Ovo su glavne bolesti za koje može biti potrebna transplantacija koštane srži:

    • Leukemija (limfoblastna, mijeloična);
    • limfomi ;
    • Multipli mijelom ;
    • Mijelodisplastični sindromi (MDS) i mijeloproliferativni sindromi (MPS);
    • Teška anemija (aplastična, peharna , Fanconijeva );
    • talasemija ;
    • Imunološki nedostaci .

    Ova praksa se također može koristiti za reprodukciju stanica ozbiljno oštećenih nakon teških tretmana kao što su kemoterapija ili radioterapija, za liječenje druge bolesti (rak dojke, multipla skleroza, itd.)

    Koje se različite vrste transplantacije koštane srži izvode u Turskoj?

    Turske ustanove, specijalizirane za postupke transplantacije koštane srži, poput svojih europskih kolega, opremljene su za izvođenje svih postojećih vrsta transplantacija.

    Autologna transplantacija koštane srži

    Kod autologne transplantacije koštane srži ili autotransplantacije , pacijentu se presađuju vlastite zdrave matične stanice . Oni se općenito skupljaju prije intenzivnog tretmana protiv raka, zatim se ponovno ubrizgavaju na kraju kako bi se obnovio imunološki sustav i proizvodnja trombocita.

    Alogena transplantacija koštane srži

    Alogena transplantacija koštane srži uključuje prijenos matičnih stanica s kompatibilnog darivatelja na pacijenta . Ovaj se postupak koristi za zamjenu oštećene ili bolesne koštane srži pacijenta zdravim matičnim stanicama kako bi se obnovila njezina normalna funkcija.

    Postoje različite vrste alogenih transplantacija koštane srži ovisno o podrijetlu darivatelja :

    • darivatelj je potpuno kompatibilan bliski rođak (često brat ili sestra). Ako je taj darivatelj blizanac bolesnika , tada govorimo o singeničnom transplantatu (izograftu). Kao što je gore spomenuto, matične stanice također mogu potjecati iz pupkovine ;
    • donor je bliski rođak, ali kompatibilnost tkivnih antigena nije potpuna (50%) . Ova takozvana haploidentična transplantacija zahtijeva dodatna tehnička sredstva;
    • donator nema obiteljskih veza, ali je potpuno kompatibilan ;

    Kako se transplantacija koštane srži odvija u Turskoj?

    Tijek transplantacije koštane srži razlikuje se ovisno o vrsti transplantacije koja se razmatra.

    Proces autologne transplantacije koštane srži u Turskoj

    Prvo se provodi sigurno prikupljanje matičnih stanica pacijenta, bilo kirurškim zahvatom iz ilijačne kosti (opća anestezija), bilo jednostavnim testom krvi (periferna krv) nakon stimulacije lijekovima.

    Morfolozi izoliraju matične stanice koje se potom pročišćavaju i zatim zamrzavaju.

    Kada pacijent završi intenzivno liječenje (kemoterapija ili radioterapija), ponovno mu se ubrizgavaju njegove zdrave stanice . Graft se općenito primjenjuje tijekom operacije, bilo izravno u koštanu srž pomoću katetera (tanka, fleksibilna cijev), ili infuzijom u venu.

    Postupak alogene transplantacije koštane srži u Turskoj

    Prije transplantacije pacijent je spreman povećati šanse za uspjeh. Provodi se kemoterapija čije trajanje ovisi o podrijetlu matičnih stanica (između 6 i 9 dana). Njegov cilj je iskorijeniti sve stanice raka preostale u koštanoj srži kako bi se mogle zamijeniti zdravim stanicama.

    Čim završi kemoterapija, sutradan se radi transplantacija koštane srži venskom , kao i transfuzijom, polako i pod liječničkim nadzorom.

    U svim slučajevima, pacijent je pod strogim nadzorom 24 sata nakon transplantacije.

    Koji su rizici transplantacije koštane srži?

    Nakon transplantacije koštane srži najčešća komplikacija je odbacivanje i tiče se donorskih (alogenih) transplantacija. Kako bi se ograničio rizik od odbijanja, pacijentu se daje liječenje imunosupresivima . To su lijekovi osmišljeni posebno za sprječavanje imunološkog odgovora tijela na strane stanice.

    Kao i kod svakog medicinskog postupka, rizik od infekcije se uzima u obzir. Kako bi se izbjegle moguće komplikacije, pacijent ostaje izoliran u sterilnoj sobi i prima liječenje i medicinsku skrb potrebnu kako za njihovu prevenciju tako i za liječenje.

    Zašto odabrati Tursku za transplantaciju koštane srži?

    Turska, posebice Istanbul, ovaj grad bogat zdravstvenim ustanovama, smješten u blizini neizostavnog Bospora, sve je popularnije odredište medicinskog turizma . I to s dobrim razlogom!

    Već nekoliko desetljeća Turska se etablirala kao europski lider u uspješnim transplantacijama koštane srži . Globalno se natječe sa Sjedinjenim Državama, Njemačkom i Izraelom.

    Mnogi svjetski poznati hematolozi rade u Turskoj. Imaju solidno iskustvo u onkohematologiji , a neki se ovom disciplinom bave više od 30 godina.

    Turske bolnice zadovoljavaju rigorozne standarde moderne medicine , što dokazuje njihovo postizanje brojnih međunarodnih akreditacija. Centri za transplantaciju matičnih stanica u Turskoj također su certificirani od strane EBMT (Europska grupa za transplantaciju krvi i koštane srži).

    Dodatno, troškovi tretmana u Turskoj su znatno niži od onih u mnogim europskim zemljama, često 50% jeftiniji , što ih čini dostupnijima, bez ugrožavanja njihove kvalitete.

    Poznate po svom personaliziranom i pažljivom pristupu međunarodnim pacijentima, klinike i bolnice u Istanbulu i drugim turskim gradovima nude sveobuhvatne programe podrške.

    Koliko dugo trebate ostati u Turskoj nakon transplantacije koštane srži?

    U slučaju autologne transplantacije koštane srži , boravak u Turskoj je oko 70 dana . Nakon hospitalizacije, koja u pravilu traje 45 dana, slijedi ambulantno medicinsko praćenje. To zahtijeva boravak u Turskoj otprilike tri dodatna tjedna.

    U slučaju alogene transplantacije koštane srži (nesrodni davatelj), ukupna duljina boravka doseže 120 dana , uključujući dva mjeseca hospitalizacije.

    Kako odabrati najbolju bolnicu za transplantaciju koštane srži u Turskoj?

    Kako biste odabrali najprikladniju ustanovu za liječenje presađivanjem koštane srži, trebali biste se informirati o različitim točkama:

    • Vrste transplantacija koštane srži koje se tamo izvode;
    • Moguća dobna granica pacijenta ; neki centri za transplantaciju koštane srži ne zbrinjavaju pacijente mlađe od 16 godina ;
    • Iskustvo liječnika/liječnika;
    • Trošak cjelokupne skrbi za transplantaciju, uključujući moguću potragu za donorom.

    Iskoristite BESPLATNU evaluaciju!

    Na jednostavan zahtjev i
    bez ikakve obveze s vaše strane.

    100% besplatno savjetovanje. Analiziramo vašu situaciju, vaše potrebe i očekivanja. Procjenjujemo potreban budžet za: let + hotel + taksi + tretman.

    U svakom trenutku imate potpunu kontrolu nad poduzetim procesom. Potpuni mir.


    Često postavljana pitanja

    Koliko je vrijeme oporavka nakon transplantacije koštane srži u Turskoj?

    Obično je vrijeme oporavka nakon transplantacije koštane srži 2 mjeseca. Nova koštana srž počinje proizvoditi krvne stanice oko 20 dana nakon zahvata, ali može proći 6 do 12 mjeseci da se vrate na normalnu razinu.

    Koja je stopa uspjeha transplantacije koštane srži u Turskoj?

    Prema profesoru Betülu Tavil iz bolnice u Istanbulu, transplantacija koštane srži je 90% učinkovita u Turskoj. Sve veći broj transplantacija koštane srži u Turskoj pokazuje da turske ustanove pružaju sigurne i zdrave transplantacije.

    Koje su nuspojave transplantacije koštane srži?

    Transplantacija koštane srži može izazvati nuspojave kao što su glavobolje, mučnina-povraćanje, bol, anemija, pad krvnog tlaka, otežano disanje, groznica ili čak infekcija. Još ozbiljnije, to može biti krvarenje ili reakcija transplantata protiv domaćina.

    Koliko traje postupak transplantacije koštane srži?

    12 do 36 sati nakon uzimanja transplantata od donora, pacijentu se daje intravenski. Nakon zahvata, koji traje između 3 i 4 sata, pacijent koji je tada izložen velikom riziku od infekcije izolira se u sterilnu sobu na 2 do 4 tjedna.

    Koliko dugo moram čekati donora u Turskoj?

    Ako ste prikladni za primanje alogene transplantacije koštane srži od nesrodnog darivatelja, liječnik pokreće pretragu darivatelja među 73 francuska i međunarodna registra transplantacija srži. Čekanje može trajati nekoliko tjedana do nekoliko mjeseci.

    Tko može postati darivatelj matičnih stanica?

    Matične stanice može donirati svatko dobrog zdravlja u dobi od 18 do 35 godina. S druge strane, vjerojatnost kompatibilnosti je ¼ između brata i sestre, u usporedbi s 1 na 1 milijun s nesrodnim darivateljem, otuda interes da se najprije testira pacijentova braća i sestre.

    o autoru

    Kevin

    Ja sam Kevin, osnivač stranice. Moje osobno putovanje pomoglo mi je da shvatim koliko je važno biti dobro informiran prije kozmetičkog, stomatološkog, frizerskog ili reproduktivnog zahvata. Danas želim pomoći onima koji razmišljaju o medicinskom putovanju, nudeći im informacije o zahvatima, njihovim troškovima, pripremi i postoperativnom praćenju. Iako su moji članci napisani s velikom pažnjom, oni ni na koji način ne zamjenjuju personalizirane savjete zdravstvenog radnika. Pozivam vas da otkrijete moju priču kako biste bolje razumjeli moj pristup.


    ‍👩‍⚕ DOBITI CITAT ➡️